Premijera baleta „Carmen Suite & Bolero“ 25. aprila na Velikoj sceni Opere i teatra Madlenianum

Premijera baleta „Carmen Suite & Bolero“ 25. aprila na Velikoj sceni Opere i teatra Madlenianum

23/04/2025 0 By BERB
U susret Svetskom danu igre, koji se širom sveta obeležava 29. aprila, pozivamo vas da prisustvujete svečanoj premijeri baleta „Carmen Suite & Bolero“ u četvrtak, 25. aprila u 20 časova, na Velikoj sceni Opere i teatra Madlenianum.
U režiji i koreografiji Aleksandra Ilića, biće izvedena savremena interpretacija dva muzička remek-dela – „Carmen Suite“ Žorža Bizea (u obradi Rodiona Ščedrina) i „Bolero“ Morisa Ravela. Ovom premijerom, Madlenianum obeležava dve velike godišnjice: 150 godina od smrti Žorža Bizea i 150 godina od rođenja Morisa Ravela.
U predstavi učestvuju istaknuti umetnici i baletski solisti, uključujući Galu Jovanović iz Bečke državne opere, Aleksandra Polupanova, Tomu Križnara, Feodoru Grujić, kao i veliki ansambl domaćih i stranih igrača.
„Carmen Suite & Bolero“ je nastao u koprodukciji Opere i teatra Madlenianum i Instituta za umetničku igru.