Na sastanku sa gradonačelnicima i predsednicima opština bilo je reči o mogućnostima rekonstrukcije, kao i utvrđivanja namene ovih objekata.
Gojković je istakla da je projekat pokrenut kako bi se sagledalo stanje dvoraca, vila i letnjikovaca, koji imaju veliki potencijal i čijom bi se obnovom i utvrđivanjem namene stvorili uslovi za dalji razvoj kulturnih sadržaja i turizma.
Ona je naglasila da će, uz ekspertsku pomoć Francuske, biti napravljena studija izvodljivosti za 25 objekata, nakon čega će se krenuti u čitav proces.
Radna grupa Ministarstva kulture i informisanja prethodno je popisala 118 takvih objekata koji su spomenici kulture ili se nalaze u statusu pod prethodnom zaštitom, a, od ukupnog broja, 82 su u državnoj svojini, od kojih se većina nalazi u lošem stanju.
Nakon popisivanja dvoraca, vila i letnjikovaca formirana je i međuresorna Radna grupa Vlade za analizu stanja utvrđenog pregledom namene i korišćenja objekata, koju čine predstavnici resora kulture, turizma, građevine i privrede, a koja će analizirati utvrđena stanja, predložiti namenu i korišćenje ovih objekata.
Sastanku su prisustvovali predstavnici Sombora, Srpske Crnje, Bečeja, Novog Bečeja, Vrbasa, Temerina, Sečnja, Bačke Palanke, Beočina, Futoga, Vršca, Banje Koviljače, Aranđelovca, Ćuprije i Vrnjačke Banje.