Aleksandar Kukolj osvojio drugo mesto na Svetskom prvenstvu u džudou

12/06/2021 Off By BERB

Vojni službenik Aleksandar Kukolj, pripadnik Sportske jedinice Vojne akademije, osvojio je drugo mesto u kategoriji do 100 kilograma na Svetskom prvenstvu u džudou za seniore, koje se održava u organizaciji Svetske džudo federacije od 6. do 13. juna u Budimpešti.

Kukolj je u polufinalnom meču je savladao Kanađanina Šeldi Elnasa, da bi u finalnom meču nakon velike borbe izgubio meč od svetskog šampiona i trećeplasiranog sa evropskog prvenstva, Portugalca Fonseka Žorge.

Potpredsednik Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović čestitao je Aleksandru na postignutom uspehu.

“Aleksandar Kukolj, pripadnik Sportske jedinice Vojne akademije, osvojio je drugo mesto u kategoriji do 100 kilograma na Svetskom prvenstvu u džudou za seniore, koje se održava u organizaciji Svetske džudo federacije od 6. do 13. juna u Budimpešti. Čestitam na velikom uspehu, Aleksandre!” napisao je na svom Fejsbuk profilu ministar Stefanović.

Ovim rezultatom Aleksandar Kukolj je potvrdio svetsku klasu i popravio plasman na svetskoj rang listi čime je uvećao svoje šanse za konačni cilj, plasman na Olimpijske igre u Tokiju.