
Umro Marko Nikolić
03/01/2019Glumac Marko Nikolić preminuo je 1. januara 2019. godine, potvrdila je na društvenim mrežama njegova kćerka Mina.
Kraj zajedničke fotografije sa ocem, napisala je samo njegovu godinu rođenja i smrti.
Inače Marko Nikolić, je poznat po ulozi čuveni Giga Moravac iz serije “Bolji život”.Glumac se borio duži period sa karcinomom, od kojeg se kasnije i izliječio. Osim te teške bolesti u jednom intervjuu je kazao kako boluje i od dijabetesa.
Marko Nikolić je rođen u Kraljevu 20. oktobra 1946. godine. Glumu je diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu. Bio je član Narodnog pozorišta od 1970. godine. Igrao je u pozorištu, filmu i na televiziji. Televizijsku slavu je stekao glavnom ulogom u TV seriji „Bolji život“ (1987, 1990), gde je tumačio lik Gige Moravca, kao i ulogom Karađorđa, u nekoliko TV drama i u seriji Vuk Karadžić.♦