Ministar unutrašnjih poslova u Vladi Republike Srbije Aleksandar Vulin razgovarao je danas sa pripadnikom Specijalne antiterorističke jedinice i našim najboljim ultramaratoncem Jovicom Spajićem.

Nagrađen pripadnik SAJ-a i najbolji ultramaratonac Jovica Spajić
15/03/2021Jovica Spajić pobedio je u jednoj od najzahtevnijih trka na svetu „Iditarod 350“ na Aljasci, čija je dužina staze 352,3 milje (565 kilometara), a temperatura tokom trke ide i do minus 25.
Vulin, koji je novčano nagradio Spajića za ostvareni podvig, istakao je da Ministarstvo unutrašnjih poslova ne čini samo oprema i tehnika, već na prvom mestu ljudi.
Nečemo dozvoliti da u narednom periodu ovakvi takmičari i pripadnici MUP-a razmišljaju o kotizacijama ili avionskim kartama, već ćemo učiniti sve da se oni koncentrišu na svoj zadatak, da što bolje predstave Ministarstvo, svoju jedinicu i Srbiju, naglasio je on.
Kada imate ljude poput Spajića, onda znate da je svako ulaganje u policiju i u sve pripadnike MUP-a ispravno i opravdano, naveo je ministar i podvukao da oni mogu da se takmiče sa najboljima u svetu, u koje je uloženo mnogo sredstava.
Izvor: Vlada Srbije