Вучевић је након састанка, који је трајао скоро три сата, навео да је Влада предложила повећања у договору са председником Србије Александром Вучићем, објаснивши да је предложено да мартовска плата буде већа за пет одсто, као и октобарска за исто толико.
Премијер је указао на то да ће просветни радници као и цео јавни сектор имати повећање од 11 одсто у склопу јануарске плате, додавши да ће са тим повећањем, два повећања у марту и октобру и повећањем од седам одсто у јануару 2026. наставницима, у временском периоду од 13 месеци, плате бити веће за 31 одсто.
Повећањима од октобра бисмо дошли на ниво који је и у захтевима просветара, а то је да почетна плата у просвети буде једнака просечној плати у Србији, истакао је Вучевић.
Он је оценио да је остварен озбиљан напредак у разговорима и да постоји померање у добром правцу, у смислу приближавања ставова и постизања компромиса.
Председник Владе је најавио да ће сутра бити настављени разговори у Министарству финансија, посебно око колективног уговора, у циљу дефинисања техничких детаља.
Вучевић је изразио очекивање да ће Влада у току следеће недеље добити коначан одговор четири репрезентативна синдиката и да ће се кренути у реализацију договора.
Према његовим речима, Влада је спремна да дефинише договор о коефицијентима, да синдикати, а пре свега запослени, имају гаранције.
Спремни смо да до обележавања школске славе Светог Саве, закључимо колективни уговор за наредни период, иако он истиче 5. марта ове године, предочио је председник Владе.
Он је поновио очекивање и захтев Владе да више не буде штрајкова и обустава наставе, да се ситуација у школама апсолутно нормализује, да наставници, професори и учитељи имају довољно времена да закључе оцене из првог полугодишта и да се надокнаде часови који су пропуштени.