
Гала концерт „Пучинију у част“ 29. новембра на Великој сцени
26/11/2024Гала концерт „Пучинију у част“, биће одржан 29. новембра (19:30) на Великој сцени, на стогодишњицу смрти славног италијанског композитора.
На овом изузетном музичком спектаклу публика ће бити у прилици да осети магију неких од Пучинијевих непревазиђених дела, која и даље живе у срцима љубитеља оперске уметности широм планете.
Гала концерт ће окупити реномиране уметнике ансамбла Опере Народног позоришта у Београду који ће изводити најпознатије арије и дуете из Пучинијевих оперских ремек-дела, међу којима се посебно издвајају „Турандот”, „Боеми”, „Мадам Батерфлај”, „Тоска” и „Манон Леско”.
Ови наслови, који су неизоставни део светског оперског репертоара, својом емоционалном снагом и упечатљивим, изузетним мелодијама и даље освајају публику, сведочећи о генијалности Ђакома Пучинија, једног од најзначајнијих композитора у историји опере.
Kонцертом ће дириговати Ђорђе Павловић, Александар Kојић и Ђорђе Станковић, сценограф је Јасна Сарамандић, а редитељ Марио Павле дел Монако.
Уз Оркестар и Хор Опере Народног позоришта у Београду, као солисти ће наступити Сања Kеркез, Душан Плазинић, Евгенија Јеремић Покрајац, Стеван Kаранац, Невена Бриџен, Јанко Синадиновић, Јасмина Трумбеташ Петровић, Драгутин Матић и Вук Зекић.
Ђакомо Пучини је својим радом оставио неизбрисив траг у историји музике, а Народно позориште у Београду, ценећи те заслуге, жели на овакав величанствен начин да ода почаст том музичком генију негујући и чувајући његову баштину и за будуће генерације.
Kонцерт ће бити одржан у оквиру манифестације „Славимо Пучинија“, поводом стогодишњице његове смрти (29. новембра 1924.), коју национални театар обележава осмишљеним репертоаром током новембра и децембра.