„Ovo je sjajna prilika za sve naše startape, jer i oni koji ne budu među najboljih 24, imaće priliku da po povoljnijim uslovima nastupe na ovom svetskom događaju u prestonici Portugalije“, dodao je Čadež.
Kriterijumi za izbor, po rečima Čadeža, jesu inovativnost, potencijal za poslovanje na globalnom tržištu, dobar poslovni model, društveni i ekološki uticaj, tim i stručnost, kao i kvalitet prezentacije.
Da bi startap mogao da konkuriše i ostvari povlastice ne može da bude stariji od pet godina, mora da ima sopstveni softverski proizvod, ili da radi na povezanim hardverskim uređajima, kao i da ima veb sajt, objasnio je Nemanja Jovičić, člana tima Web Summit Srbija, koja je partner PKS u organizaciji nastupa u Lisabonu.
Svi startapi koji se prjave na javni poziv imaće priliku da prođu četvoromesečnu obuku koja uključuje masterklas radionice, predstave se na pič događaju u septembru, ostvare globalnu vidljivost i uče od vodećih stručnjaka i profesionalaca, dodao je Jovičić.
Prošlogodišnja iskustva učešća na ovoj prestižnoj svetskoj tehnološkoj manifestaciji podelila je Teodora Pećanac iz startapa Petsi, koja je istakla da Veb samit u Lisabonu nudi povezivanje sa višemilionskom globalnom startap zajednicom, investitorima i partnerima.
„Lisabon je prilika koja se ne propušta“, poručila je Pećanac.
O kakvom događaju je reč govore i prošlogodišnje brojke kada je Web Summit okupio više od 70.000 učesnika iz 153 zemlje i preko 2.600 startapa i više od 900 investitora.
Prijava zainteresovanih i detaljnije informacije na sajtu: websummit.rs